Bükeyliği Olmayan Durum Fonksiyonlu Birinci Basamaktan Denklem İçin Riemann Problemi
dc.contributor.author | Ulas, Ozgur | |
dc.contributor.author | Rasulov, Mahir | |
dc.date.accessioned | 2015-04-21T13:44:37Z | |
dc.date.available | 2015-04-21T13:44:37Z | |
dc.date.issued | 2014 | |
dc.department | İstanbul Beykent Üniversitesi | en_US |
dc.description.abstract | Makalede, bükeyliği olmayan durum fonksiyonlu birinci basamaktan nonlineer hiperbolik tür denklem için Riemann probleminin gerçek çözümleri elde edilmiştir. Bunun için bazı durumda esas probleme bilinen anlamda denk olan ve özel yolla kurulmuş yardımcı problem dahil edilmiştir. Bazı durumlarda ise problemin karakterine uygun olarak aşağı veya yukarı konveks katmanlar kurulmuş ve bunların yardımıyla gerçek çözümler bulunmuştur. | en_US |
dc.identifier.citation | BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FEN VE MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ DERGİSİ Cilt 7(1) 2014, 37 - 54 | tr_TR |
dc.identifier.issn | 1307-3818 | |
dc.language.iso | tr | en_US |
dc.publisher | Beykent Üniversitesi | tr_TR |
dc.relation.publicationcategory | Makale - Ulusal Hakemli Dergi - Kurum Öğretim Elemanı | en_US |
dc.subject | 1.Basamaktan kısmi türevli nonlinear denklemler | tr_TR |
dc.subject | Riemann problemi | tr_TR |
dc.subject | karakteristikler | tr_TR |
dc.subject | zayıf çözüm | tr_TR |
dc.subject | darbe dalgası | tr_TR |
dc.subject | aşağı ve yukarı konveks katman | tr_TR |
dc.subject | entropi | tr_TR |
dc.title | Bükeyliği Olmayan Durum Fonksiyonlu Birinci Basamaktan Denklem İçin Riemann Problemi | en_US |
dc.type | Article | en_US |
Dosyalar
Orijinal paket
1 - 1 / 1
Yükleniyor...
- İsim:
- Bükeyliği Olmayan Durum Fonksiyonlu Birinci Basamaktan Denklem İçin Riemann Problemi.pdf
- Boyut:
- 6.61 MB
- Biçim:
- Adobe Portable Document Format
- Açıklama:
Lisans paketi
1 - 1 / 1
Küçük Resim Yok
- İsim:
- license.txt
- Boyut:
- 1.43 KB
- Biçim:
- Item-specific license agreed upon to submission
- Açıklama: